dagbok 2010

dagbok 2010

Öbarna's Dagbok 2010

Öbarna's "Dagbok" 2010

NORSK BULLDOGG KLUBB

UtställningarPosted by Marie Torgersson Tue, May 25, 2010 08:53:08

Vuxna Hundar Lördag 22 Maj



Juniorklass hanar


Zecudas El Dorado 2

Zecudas Fantom 1 oplac

Zecudas Flamboyant 2

Parisien Greve Kasimir Of Mollgan 1/2 CK

Mandelblommans Jean 1/3 HP

Tullamis Amazing Alfred 2

Anbetri’s Precious Pascual 1/4 HP

Parisien Greve Chagall Of Mollgan 1/1 CK BHKL 1 CERT BIM


Unghundsklass Hanar


Gamekeepers Oberon 1/3

Pierre ej mött

Jihannesros castor 2

Mixed Colors Gomer 1/2 CK

Leiböll’s Censé Charmeur 1/1 CK BHKL 2

French Garden Alileo Maglemer

Gutten i Röyken Bonaparte Bull 2


Öppen klass hanar


Skotbull’s Benny JR 1/3

Ottobyen’s Winston 1/2

Arthur De Molosse Antique 1/1

NV-09 Kiss Bully Ernie 1 oplac

Callabaloz Easy Rider ej mött

Babybull’s Silas 2

Go-Lunås Go Gutten 2

Bull ej mött

Harald De La Parure ej mött

Turultaji Astor 3

Hercules De Noire Beatitude 3

Ottobyens Xclusive Xo 1/4

Go-Lunås Glimt 2

Puma Peakstone 2


Championklass Hanar


N S UCH Bobulé’s Sivert 1 /oplac

SE UCH Elias Van Marvers Fortuna ej mött

S N DK UCH SV-08 SV-09 Bäring Nords Draupner 1/1 CK BHKL 3

SE UCH Öbarna’s Onalie Ola 1/3 CK

NORD UCH Babybull’s Mikro 2

Joy Of Ocean Fox ej mött.

Starbull’s Mr Floyd 2

HU CH INT UCH RO CH SL CH Spartacus Du Champagne ej mött

N UCH Ottobyen’s U2 1/2 CK BHKL 4

N UCH Go-Lunå’s Chester Legolass 2

N UCH Sivchadu Axel 2

N UCH Teverica’s A Little Too Perfect 2

N S UCH Zecudas Bogart 1/4 CK


Tikar



Juniorklass tikar


Blance Noir’s Gardenia La Blance 2

Sirca Janoel 2

Pepperjack Adriana 1

Öbarna’s Prima Fina Mona Hommertina 1/1 CK BTKL 3

Springdog’s Cotton Candy 1

Springdog’s Cup Cake 1/2 CK

Zecudas Elysion 1/3

Inki De Petit Gally 1

Black Bonita De Molosse Antique 1

Imani De La Parure ej mött

Zecudas Femme Fatale 1/4

Zecudas French Temptress 1

Indian Fall’s Nusse 2

Teverica’s Black Design 1

Zecudas Forever N’ Ever 2

Quality Janoel 2

Ebba Charlie Av Le Clouseque 2

Karisin Emely 2

Bäring Nords Myling 2


Unghundsklass tikar


Soubrett’s Sara Von Rue Longue 1/1 CK BTKL 2 CERT

Bäring Nords Nanna 1

Babybull’s Yessi 1/3

Gamekeepers Oline 1/4

Hagabergslidens Orange Fairy 1/2


Öppen klass tikar


Zecudas Cinderella 1/1 CK BTKL 4

Babybull’s Nora ?

Indian Fall’s Miss Sunshine 2

Go-Lunås Fantalaura 1/4

Teverica’s Attention Please 1/3

Joy Of queen Perfect ej mött

Babybull’s Xena 2

Babybull’s Wera 1/2

Turultáji Elli 2


Championklass tikar


INT N FIN UCH NORDV-05 Babubull’s Mandy 1

N S UCH NORDJV-06 Joy of Night And Joy 1/2

N UCH Joy Of Queen Joy 2

SE UCH Bäring Nords Egeria ej mött

GO-Lunå’s Glede 1/1 CK BTKL 1 BIR

NUCH Zecuda’s Briz 2

NORDV-06 N UCH Babybull’s Rikke 1/3

Bäring Nords Grimhild 1

N S UCH Olibilu’s Charming Charlotte 1

N S UCH Anbetri’s Katharina 1/4

INT NORD UCH Babybull’s Raia 1

N UCH Go-Lunå’s Diva 2

NUCH NV-08 -09 Babybull’s Ulla 1


Veteranklass tikar


N S UCH Madainn Joy Of Scottie 1/1 CK BIS 2 Veteran

INT N S UCH SV-02 Olibilu’s Agatha 1/2 CK


Uppfödarklass


Babybull 1 HP

Joy Of

Bäring Nord

Go-Lunå

Zecudas 2 HP


med reservation för fel. /Marie